اجرا (۱) و (۲) - آمادگی آزمون ورود به حرفه نظام مهندسی ساختمان

اجرا (۱) و (۲) - آمادگی آزمون ورود به حرفه نظام مهندسی ساختمان

اجرا 1 (عمران و معماری)- آزمونهای نظام مهندسی

نویسنده: هوشیار خزائی
ناشر: علم عمران
سال انتشار:   ۱۳۹۳
نوبت چاپ/ ویرایش: اول

این کتاب قسمت اول از مجموعه دو جلدی تحت عنوان اجرا است. کتاب برای داوطلبان آزمون اجرا عمران و معماری تهیه شده است. جلد اول شامل قوانین کار، بیمه، مالیات،... است. در جلد دوم مفاهیم اجرایی کار نظیر جوش و اتصالات، بتن و اجرای آن و عمل آوری، گود برداری و سازه نگهبان.... آورده شده است. کتاب شامل درس و پاسخ به سوالات به صورت تشریحی است.

كتاب اجرا یک كه پيش روی شما قرار داد مجموعه‌اي از قوانين و ضوابط حقوقي ساخت و ساز است كه از سوی دفتر امور مقررات ملي ساختمان به عنوان منابع آزمون ورود به حرفه مهندسان در بخش "اجرا" و براي رشته‌هاي عمران و معماری معرفی شده است. 

قوانين و مقررات ارائه شده در بخش‌هاب مختلف اين كتاب، برگرفته از آخرين اصلاحات و ويرايش آنها بوده و تمامی منابع آزمون را به شرح زير شامل می‌شود:

  1. قانون كار
  2. نظام فنی و اجرایی كشور
  3. قوانين صنعت بيمه و ماليات
  4. قوانين و ضوابط حقوقی و انتظامي مرتبط با مسئوليت مجری

در بخش آخر كتاب نيز سوالات آزمون‌هاي برگزار شده در دو رشته عمران و معماری ارائه شده است كه پاسخنامه هر كدام از سوالات، هم با ارجاع به منبع اصلی آن و هم با ارجاع به متن كتاب حاضر تشريح شده است.

مهم است بدانيد كه بخش‌های مختلف كتاب را به فصل‌ها و زير فصل‌های مجزا تقسيم کرده و نام‌گذاری هر كدام از آنها را به گونه‌ای در فهرست مطالب گنجانده‌ايم تا استفاده از كتاب را در جلسه آزمون سهل کرده و شما را قادر سازد در كمترين زمان ممكن به سوالات مربوط به هر بخش پاسخ دهيد.

برای اطلاع از سرفصل‌ها و آشنایی با این کتاب میتوانید بخشی از این کتاب را از لینک زیر دانلود کنید.

دانلود رایگان بخشی از کتاب اجرا (۱) به همراه سرفصلها

در صورت تمایل میتوانید برای خرید آنلاین کتاب فوق (اجرا ۱) از فروشگاه ۸۰۸؛ به لینک زیر مراجعه نمایید.

خرید آنلاین کتاب اجرا (۱)

توجه: کتب آمادگی ورود به حرفه انتشارات علم عمران برای شرکت کنندگان در دوره آموزش آنلاین ورود به حرفه 808 با ۱۰٪ تخفیف ارائه میگردد.

اجرا ۲ عمران و معماری- آزمونهای نظام مهندسی
نویسنده:  هوشیار خزائی
ناشر:  علم عمران
سال انتشار:  1393
نوبت چاپ/ ویرایش: اول

این کتاب مجموعه‌اي از ضوابط ساخت و اجرای مربوط به ساختمانهای فولادی و بتن‌آرمه می‌باشد. علاقمندان به شرکت در ورود به پایه اجرا می‌بایست علاوه بر اطلاع از ضوابط و قوانین کار، بیمه، مالیات.. یابد اصول فنی ساخت و اجرا را نیز مورد مطالعه قرار دهند.

با توجه به اهمیت جوش در اسکلت فلزی، در بخش اول کتاب به صورت مفصل در مورد جوش، اجرا و بازرسی آن توضیح داده شده است. در قسمت دوم در مورد مسائل اجرایی سازه‌های بتن‌آرمه از جمله اجرا، عمل آوری، قالب‌بندی... توضیح داده شده است. بخش سوم که دارای اهمیت است در مورد مسائل اجرایی دیگری از ساختمان از جمله گود برداری و سازه نگهبان، پی سازی، دیوارها، سقف‌ها، عایق‌کاری، اندودکاری و ماشین آلات ساختمانی توضیح می‌دهد.

در هر فصل سوالات چهار گزینه‌ای مناسب قرار داده شده و در انتهای آن نیز پاسخنامه تشریحی مربوط به سوالات قرار دارد.

برای اطلاع از سرفصل‌ها و اشنایی با این کتاب میتوانید بخشی از این کتاب را از لینک زیر دانلود نمایید.

دانلود رایگان بخشی از کتاب اجرا (2) به همراه سرفصلها

در صورت تمایل میتوانید برای خرید آنلاین کتاب فوق (اجرا 2) از فروشگاه 808 ؛ به لینک زیر مراجعه نمایید.

خرید آنلاین کتاب اجرا (2)

توجه: کتب آمادگی ورود به حرفه انتشارات علم عمران برای شرکت کنندگان در دوره آموزش آنلاین ورود به حرفه 808 با 10% تخفیف ارائه میگردد.

 

برای اطلاع از سایر کتب آمادگی آزمون نظام مهندسی به این صفحه مراجعه بفرمایید.

درباره نویسنده
عکس‌های elme-omran

نشر علم عمران

انتشارات تخصصی کتابهای مهندسی عمران برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ناشر و کتابها به سایت نشر علم عمران www.elme-omran.com مراجعه کنید.
سوالات مرتبط
عکس کاربر
1پاسخ
سوال از نحوه شرکت در آزمون نظام مهندسی
سلام،من کاردانی معماری گرفتم و بعد کارشناسی معماری،و الان فارغ التحصیل مهندسی تکنولوژی معماری هستم.می خواستم بدونم اگر کارشناسی ارشد عمران بگیرم می تونم صلاحیت محاسبات رو بگیرم؟اگر نه با ادامه تحصیل و گرفتن مدرک دکترای عمران چطور؟و چه گرایشی از ارشد و دکترای عمران باید باشه؟
عکس کاربر
0پاسخ
درخواست مشاوره تخصصی برای آزمون نظام مهندسی
با سلام یه مشاور تخصصی برای آزمون نظام میخوام که کار بلد بوده و خودش دارای پروانه احرا و نظارت باشه
عکس کاربر
1پاسخ
سوال در مورد برنامه ماشین حساب کلاسپد مربوط به آزمون محاسبات
با سلام. بنده توضیحات مربوط به برنامه ماشین حساب کلاسپد در مورد آزمون محاسبات رو بررسی کردم و تصمیم به تهیه اون گرفتم.سوالی که از شما دارم اینه که آیا بخش مربوط به طراحی لرزه ای مبحث ۱۰ در برنامه شما وجود داره و اگر هست اگر ممکنه قسمتی از اون رو برای بنده ارسال بفرمایید.متشکرم
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...